ro ru Contacte       Publicitate
 
  POLITIC ECONOMIC SOCIAL EXTERNE DIVERTIS SPORT INTERVIURI SONDAJE TEHNOLOGII POLITICE CORESPONDENȚA POLITIK BLOGURI
 
Ultima oră

18:45 MAEIE şi Filat s-au împotmolit în minciuni, dar confirmă informaţiile din investigaţia AMBASADA BENTLEY

18:06 Decizia CC este una corectă, expert

17:06 Șapte persoane cercetați pentru că au furat 2 tractoare

17:02 PLDM despre decizia CC: Acţiuni partizane, pentru menţinerea controlului unui partid asupra unor instituţii ale statului

16:55 VIDEO! Poliţistul s-a oprit dintr-o urmărire ca în filme ca să salveze o familie de răţuşte

16:51 Nina Ștanski s-a întâlnit astăzi cu reprezentanții Rusiei, privind următoarea rundă de negocieri

16:46 Premierul Ungariei o compară pe Angela Merkel, cancelarul german, cu Hitler

16:43 Rusia, pregătită să dezvolte cu Turcia un sistem antiaerian cu rază lungă de acţiune

16:37 Coreea de Nord a efectuat AL CINCILEA TEST DE RACHETĂ în trei zile. Ban Ki-moon: Există riscul unei

16:30 Siria, pregătită să lanseze rachete împotriva Israelului în cazul unui nou atac

Furtună tropicală în apropiere de Marea Caraibelor
Externe - 3 August 2012 14:49 Vizualizări:1554, Mesaje:0
Класс!
Furtuna tropicală Ernesto, care s-a format în Oceanul Atlantic, se îndrepta spre Marea Caraibelor, a anunţat joi Centrul Naţional american pentru Uragane, potrivit Realitatea.net.
Centrul furtunii se afla la peste 540 de kilometri est de Insulele Windward, iar furtuna înainta spre vest cu peste 35 de kilometri pe oră şi urma să ajungă în zona Insulelor Windwards vineri dimineaţa, potrivit aceleiaşi surse.
Avertizări pentru o furtună tropicală au fost emise pentru Barbados, St. Vincent şi Grenadines, Dominica, St. Lucia, Martinica şi Guadalupe, ceea ce înseamnă că urmează se confrunte cu condiţii de furtună în următoarele 24 de ore. Un nivel de precipitaţii cuprins între 5 şi 7,5 centrimetri, iar izolat de 12,7 centimetri, poate fi atins vineri pe Insulele Windward, a avertizat Centrul.
Rafalele de vânt ale furtunii atingeau o viteză susţinută de peste 80 de kilometri pe oră, iar până sâmbătă este aşteptată o uşoară intensificare, potrivit aceleiaşi surse.
Insulele Windward cuprind porţiunea de sud a Antilelor Mici, în estul Mării Caraibelor, la nord de Venezuela şi sud-est de Puerto Rico.
    SursaPolitik.md
Share |

Vă rugăm să folosiţi un limbaj decent în comentariile pe care le lăsaţi. Folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoana autorului (autorilor) materialului, afişarea de anunţuri publicitare, precum si jigniri, trivialităţi, injurii se vor sancţiona prin cenzurarea parţială a comentariului, ştergerea integrala sau chiar interzicerea dreptului de a posta, prin blocarea IP-ului folosit. Site-ul politik.md nu răspunde pentru opiniile postate în rubrica de comentarii, responsabilitatea formulării acestora revine integral autorului comentariului.

 
 
Adaugă comentariu
Nume / Prenume
 

Mesaj
 

Introduceţi codul
CAPTCHA Image
refresh
 
   

REGIUNI:
Moldova
Premierul Ungariei o compară pe Angela Merkel, cancelarul german, cu Hitler
Externe - Luni, 20 Mai 2013 16:46
Premierul ungar Viktor Orban a comparat politicile cancelarului german Angela Merkel faţă de Ungaria cu ocupaţia din 1944, de către Hitler. Orban a făcut aceste remarci la o emisiune radio a postului naţional Kossuth, relatează Spiegel.
Rusia, pregătită să dezvolte cu Turcia un sistem antiaerian cu rază lungă de acţiune
Externe - Luni, 20 Mai 2013 16:43
Rusia este pregătită să dezvolte împreună cu Turcia un complex de apărare antiaerian cu rază lungă de acţiune, pe baza sistemului de rachete sol-aer de tip S-300, a declarat duminică Serghei Ladîgin de la Rosoboronexport, relatează RIA Novosti în pagina electronică.
Coreea de Nord a efectuat AL CINCILEA TEST DE RACHETĂ în trei zile. Ban Ki-moon: Există riscul unei
Externe - Luni, 20 Mai 2013 16:37
Coreea de Nord a efectuat luni un nou test de tir al unei rachete cu rază scurtă de acţiune, al cincilea în decurs de trei zile, o serie de teste care l-au determinat pe secretarul general al ONU, Ban Ki-moon, să îşi exprime îngrijorarea cu privire la riscul unei ...
Siria, pregătită să lanseze rachete împotriva Israelului în cazul unui nou atac
Externe - Luni, 20 Mai 2013 16:30
Siria se pregăteşte să atace oraşul Tel-Aviv în cazul în care Israelul lansează un nou atac aerian pe teritoriul său, susţine The Sunday Times, citat de Haaretz, în ediţia electronică.
Profeţiile unui influent strateg american: Ţara de urmărit e Rusia
Externe - Luni, 20 Mai 2013 11:35
George Friedman, preşedintele Stratfor, crede că influenţa Rusiei va creşte în lume, pe fondul stagnării economice a Chinei. Afirmaţia este făcută într-un interviu acordat  în exclusivitate Realitatea TV.
 
ARHIVĂ    TRIMITE O STIRE
© 2013 POLIT CONSULT